Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Aplikacja - Sprawdź czy masz objawy COVID-19 Drukuj Email
15.04.2020.

pacjentgov

 

 Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swojej stronie aplikację „Sprawdź, czy masz objawy COVID-19" -  do samodzielnej oceny stanu zdrowia, w związku z podejrzeniem ewentualnym zakażeniem wirusem. Aplikacja dostępna jest: TUTAJ

Aplikacja ma formę wywiadu - użytkownik wypełnia formularz zawierający kolejne pytania diagnostyczne. Na podstawie odpowiedzi system ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia zakażenia wirusem, a w przypadku podejrzenia zakażenia przekazuje rekomendacje dalszych działań oraz instrukcje, które krok po kroku wyjaśniają, jak postępować. Wywiad i jego wyniki są w całości oparte na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Ministerstwo zastrzega, że narzędzie nie jest ani konsultacją, ani diagnozą lekarską - korzystanie z aplikacji ma cel wyłącznie informacyjny. Aplikacja działa na najpopularniejszych przeglądarkach internetowych, można z niej korzystać także na urządzeniach mobilnych.  Została ona również zintegrowana z wirtualnym asystentem, który udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące koronawirusa. 

Według komunikatu na stronie Ministerstwa Zdrowie wywiad ma charakter anonimowy, a podawane przez użytkownika  informacje nie są nikomu udostępniane.

Zmieniony ( 15.04.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej