Bezpieczeństwo |
![]() |
![]() |
14.05.2020. | |
Akcja przewonienia gazu ziemnego Kwalifikacja wojskowa
![]()
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
52 30 31 301, wew. 143
512 625 836
Strategię bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej można pobrać: TUTAJ
Wspólne działania Gminnego Centrum Bezpieczeństwa UM Żnin oraz OSP Żnin - dostarczenie maseczki, płynów, rękawiczek,fartuchów ochronnych do Przychodni EPOKA i Rodzinna w Żninie.
Szkolenie dla
pracowników Urzędu Miejskiego w Żninie - AZYL 2021.
Część teoretyczna, podczas której omówione zostały przypadki działań napastników na terenie Polski i na świecie oraz mechanizmy, na podstawie których działa osoba kierująca się zamiarem zabicia jak największej liczby osób. Część praktyczna, która składała się z dwóch etapów: - ćwiczenie bezpiecznych pozycji i zachowań na wypadek wystąpienia sytuacji napadowej/zakładniczej - z instruktażem, - ćwiczenie, polegające na właściwym zachowaniu się osób po wtargnięciu do budynku urzędu aktywnego strzelca - z instruktażem. ![]()
W dniach od 17 do 21 maja 2021 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE/SAREX 21, którego celem jest przeciwdziałanie atakom z powietrza stwarzającym potencjale zagrożenie.
Jednym z elementów będzie epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. W ramach ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Po odebraniu z radiowej sieci ostrzegania o zagrożeniach z powietrza komunikatu o zagrożeniu m.in. na terenie Powiatu Żnińskiego zostaną włączone syreny alarmowe w trybie „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut). Po odebraniu komunikatu o odwołaniu zagrożenia włączone zostaną syreny alarmowe w trybie „Odwołania alarmu” (ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut). Apelujemy o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.
Marzec to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień. Ważne daty w tym miesiącu to:
• 7 marca – zakończenie szczepień nauczycieli; • 8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0; • 10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle; • 15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle; • 22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat; • 29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych. Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat 11 marca uruchomimy rejestrację na szczepienia dla osób z wieku od 65 do 69 lat. • Rejestracja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem Ponieważ uprawnionych do szczepień w tej grupie wiekowej są ponad 3 miliony osób, wprowadzamy harmonogram rejestracji. Chcemy w ten sposób uporządkować i ułatwić cały proces. DATA GRUPA 11.03 - 13.03 Rocznik 1952 18.03 - 20.03 Rocznik 1952 - 1954 22.03 - 24.03 Rocznik 1952 - 1956 25.03 - 27.03 Grupa 70+ Uwaga! Dajemy pierwszeństwo w rejestracji osobom najstarszym, ale to nie znaczy, że jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej nie będą mogli zapisać się później.
Osoby zainteresowane dowozem na szczepienie zachęcamy do kontaktu z Gminnym Centrum Bezpieczeństwa.
![]()
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji #szczepimysie
Informacje dostępne TUTAJ
![]() 25 stycznia 2021 r. rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, które odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko COVID-19 zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom: jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu - powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani. Senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/ , podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii - gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie - seniorzy zostaną o tym poinformowani. Można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556. W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień. Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia nie udawali się osobiście do punktów szczepień celem rejestracji, tylko skorzystali z powyższych narzędzi . Każdy senior, który pozostawi swoje dane przez infolinię lub Internet – zostanie umówiony na szczepienie, gdy tylko kolejne dawki dotrą do Polski. ![]() ![]() ![]() |
|
Zmieniony ( 05.11.2021. ) |