Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Żnin Drukuj Email
25.03.2021.

belka_door

Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych

 
Usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Żnin

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie od dnia 01 kwietnia 2021 roku realizuje projekt pn. „Usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Żnin”.
Usługa door-to-door jest to usługa indywidualnego transportu osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmująca pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego.
Odbiorcami usługi są mieszkańcy Gminy Żnin, którzy ukończyli 18 rok życia i mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność (w tym: poruszające się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidome, słabowidzące i in.) posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub równoważne), jak i osoby nieposiadające takiego orzeczenia (w szczególności osoby mające trudności w poruszaniu się).
Usługa door-to-door ma na celu umożliwienie korzystania w szczególności z oferty:
1. Dziennego domu pobytu,
2. Powiatowego Zespołu ds. Niepełnosprawności w Mogilnie,
3. Placówek służby zdrowia Żnin/Bydgoszcz,
4.Turnusów rehabilitacyjnych, ośrodków wczasowych, sanatoriów zlokalizowanych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego
5. Urzędów, instytucji publicznych i kulturalnych na terenie województwa Kujawsko- Pomorskiego.
Usługa door-to-door będzie świadczona z wykorzystaniem specjalistycznego pojazdu, spełniającego wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, w szczególności dotyczących warunków i wymagań technicznych dla danego typu pojazdu.
Dodatkowo samochód będzie wyposażony w windę do wózka inwalidzkiego, dwa wózki inwalidzkie i schodołaz.
Mieszkańcy Gminy Żnin, nie będą ponosili odpłatności za korzystanie z usługi transportowej door-to-door w okresie realizacji projektu. Dowóz realizowany jest przez okres 21 m-cy.
Zgłoszenia do korzystania z usługi door-to-door przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30 w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie, ul. 700-lecia 36, na podstawie złożonego wniosku osobiście lub telefonicznie (52) 30 32 911 oraz elektronicznie na adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

UCHWAŁA NR XXIX/322/2021 RADY MIEJSKIEJ W ŻNINIE z dnia 29 stycznia 2021 r. w sprawie przyjęcia „Koncepcji organizacji usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Żnin”.
 
ZARZĄDZENIE NR 10/2021 BURMISTRZA ŻNINA z dnia 14 stycznia 2021 r. w sprawie przyjęcia "Regulaminu świadczenia usługi transportu door-to-door w Gminie Żnin”
 

Zmieniony ( 25.03.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej