Poczóntek arrow Miasto arrow Herb, Fana, Hejnał
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Herb, fana i hejnał Żnina Drukuj
Herb i fana som nojważniejszymi łoznakami miasta i gminy Żnin. Uchwalone Uchwałom Nr V/37/2003 Rady Miejski w Żninie z dnia 28 marca 2003 roku w sprawie Statutu Gminy Żnin. Som to łoznaki łodrymbności i inszości Gminy Żnin i godności władzy nos reprezentujoncy i muszom być uszanowane.  Uchwałom Nr  VII/77/2003 Rady Miastowy  w Żninie z dnia 13 czerwca 2003 roku   przyjynte zostały przepisy jejich używania i stosowania.
 

herb


W modrym  polu śrebrne ściany z bramom łotwartom na środyszku  i dwóma wieżami z boków; w każdy  po dwa  łokna blisko środkowygo dachu; nad portalem czy łokna prostokóntne, dźwi łotwarte złote, nabite, dachy wież majom złote wichajstry i takie tyż krzyże. Łotwory łokienne  czorne, dachy czerwóne, łotwór bramy błynkitny. Brama połonczona z fundamentem. Tarcza na dole jes półokrogło.
 
flaga


Fana wyglondo na szmate ło stosonku szerykości dó długości płata fany 5:8. Na modrym polu jes brama warowno byndonca nojważniejszym  elementem herbu miasta Żnina.
Hejnał Żnina uchwalono Uchwałom Nr XXVI/192/2008 Rady Miejski w Żninie z dnia 30 czerwca 2008 roku w sprawie ustanowinia symbolu Gminy Żnin – hejnału.
Jerzy Młodziejowski jes jegó autorem, napisał gó w 1962 roku i mo być wykonywany w ściególnie wożnych momyntach dlo Gminy Żnin.
 


Zapis nutowy Hejnału Żnina
hejnal_znina_nuty
Zmienióny ( 01.12.2008. )
 
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej