Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Przebudowa ulicy Fabrycznej w Żninie Drukuj Email

fabryczna_gora

Przebudowa ulicy Fabrycznej w Żninie


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2007-2013

Przedmiotem projektu była przebudowa ulicy Fabrycznej w Żninie (droga gminna nr 131017C) na odcinku o długości 667,86 m. Początek przebudowanego odcinka stanowi skrzyżowanie z drogą krajową nr 5. Była to od dawna oczekiwana przez mieszkańców i użytkowników dróg inwestycja, z uwagi na strategiczne położenie ulicy Fabrycznej. Ulica ta jest zlokalizowana w strefie przemysłowej miasta i umożliwia dojazd do tak ważnych firm jak: Zakład Energetyki Cieplnej, Pepsi-Cola General Bottlers oraz Frigo Logistics, a także do miejskiej hali sportowej. Zważywszy na takie usytuowanie ulicy i obecność dużych firm produkcyjnych przebudowana ulica Fabryczna posiada parametry techniczne zbliżone do dróg krajowych.

W ramach projektu związanego z przebudową ulicy Fabrycznej wykonano:
- nakładki bitumiczne jezdni o pow. 5257,4 m2
- chodniki i ścieżki rowerowe o pow. 1524,3 m2
- 223,4 m2 wjazdów dla samochodów osobowych
- 821,1 m2 parkingu dla samochodów ciężarowych
- przełożenie nawierzchni z kostki betonowej na istniejącym wjeździe z kostki betonowej (300 m2)
- trawnik o pow. 1346,7 m2

Projekt przebudowy drogi w pełni realizuje politykę Unii Europejskiej w zakresie zrównoważonego rozwoju. Podejmowanie działań dotyczących zrównoważonego rozwoju ma na celu stworzenie takich warunków rozwoju, które pozwolą na zaspokojenie teraźniejszych potrzeb, przy jednoczesnej trosce o zapewnienie przyszłym pokoleniom możliwości zaspokajania swoich potrzeb, związanych z zasobami środowiska naturalnego. Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez redukcję zanieczyszczeń. Przebudowa drogi w znacznym stopniu poprawiła jakość życia na terenie objętym inwestycją.

Rozpoczęcie realizacji Projektu: kwiecień 2009
Zakończenie rzeczowe realizacji: październik 2009
Zakończenie finansowe realizacji: październik 2009

Całkowita wartość Projektu wynosi 1.435.418,19 zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 499.808,36 zł, co stanowi 34,82% wartości Projektu.

fabryczna1fabryczna2
Ulica Fabryczna - stan w kwietniu 2009 roku
fabryczna3fabryczna4
Ulica Fabryczna po zakończeniu realizacji Projektu
fabryczna_dol
 
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej