Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Ostrzeżenie meteorologiczne Print E-mail
poniedziałek, 29 listopad 2021
There are no translations available

29.11
 
Spotkanie dla przedsiębiorców Print E-mail
piątek, 26 listopad 2021
There are no translations available

 pr

 

Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Urząd Marszałkowski spotkaniu dotyczącym konsultacji społecznych programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 wraz z Prognozą OOŚ.

Spotkanie odbędzie się online w dniu 29 listopada 2021 r. o godz. 10:00 za pośrednictwem platformy TEAMS. Spotkanie adresowane jest głównie do środowiska przedsiębiorców i przedstawicieli uczelni wyższych z obszaru Metropolii Bydgoszcz, z uwzględnieniem także gminy Żnin.


Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

Konsultacje społeczne odbywają się w terminie do 3 grudnia 2021 r. Uwagi będzie można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.mojregion.eu. Na stronie tej będzie znaleźć również wszystkie informacje dotyczące konsultacji programu

 

 

 

 

 
Spotkanie konsultacyjne Print E-mail
wtorek, 23 listopad 2021
There are no translations available

gaz_25.11

gaz_25.111

 
Środki dla zabytków Print E-mail
wtorek, 23 listopad 2021
There are no translations available

_fb_1080x1080_kuj-pom

 

Uwaga kujawsko-pomorskie! Zabytek z twojego województwa ma szansę na milion złotych! Rusza konkurs „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most

Mieszkasz w województwie kujawsko-pomorskim? Chcesz pozytywnie wpływać na Twoje otoczenie i zostać lokalnym bohaterem? Interesujesz się lokalną historią, kulturą, ochroną zabytków? Znasz w swojej okolicy zabytkowe miejsca, którym warto dać nowe życie? Weź udział w konkursie „Nasz Zabytek”. Nabór zgłoszeń rusza już 29 października i potrwa do 26 listopada 2021 r.

 „Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Ważne – w konkursie można zgłaszać tylko zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków. W konkursie będą oceniane zabytki, które są własnością publiczną (należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa).

Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części: 

  • I Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie (start konkursu w województwie kujawsko – pomorskim - 29 października 2021 r); 
  • II Konkurs – wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku (start konkursu w styczniu 2022 r. - po zakończeniu I Konkursu).  

Konkurs „Nasz Zabytek” to projekt o charakterze regionalnym i lokalnym. Ogłaszany jest sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objął wszystkie województwa każdego roku. Fundacja zakończyła już pilotaż konkursu na Podlasiu i Dolnym Śląsku, a po przeprowadzeniu konkursu w województwach kujawsko-pomorskim i łódzkim, w 2022 r. zostaną ogłoszone konkursy w kolejnych województwach.

Udział w konkursie – krok po kroku

W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna), kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Jak to zrobić?

I Konkurs – na wybór 1 zabytku w województwie (nabór zgłoszeń 29 października – 26 listopada 2021 r.)

·       Znajdź zabytek w okolicy, który jest dla Ciebie ważny i wart nadania mu nowej funkcji społecznej.

·       Sprawdź czy miejsce, które chcesz zgłosić to na pewno zabytek nieruchomy wpisany do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków i czy jest własnością jednostki publicznej (należy np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa).

·       Zrób zdjęcie zabytku.

·       Wypełnij i prześlij elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

 

Więcej informacji, wskazówki jak sprawdzić zabytek oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie fundacji www.mostthemost.pl

Jeśli nie masz dostępu do internetu lub wypełnienie formularza sprawia Ci trudność, możesz zgłosić zabytek przez telefon: + 48 22 47 55 111 lub +48 517 884 088. Pamiętaj, żeby wcześniej przygotować podstawowe informacje na temat zgłaszanego zabytku.

II Konkurs – wybór zgłoszonych przez lokalną społeczność pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku (nabór zgłoszeń rozpocznie się w styczniu 2022 r. i będzie trwał przez 3 tygodnie)

·       Zastanów się, czego brakuje w Twojej okolicy. Wykreuj pomysł, w jaki sposób zabytek mógłby zostać wykorzystany w przyszłości? Jak może służyć Tobie i Twojej społeczności? Jakie nowe funkcje mógłby pełnić?

·       Opisz swój pomysł i uzasadnij zgodnie z kryteriami Konkursu: odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności, potencjał społeczny, funkcjonalność, użyteczność i atrakcyjność w środowisku lokalnym, międzypokoleniowe zaangażowanie i współpraca.

·       Zgłoś swój pomysł.

Dlaczego warto się zaangażować?

Udział w konkursie „Nasz zabytek” to pierwszy krok, by wykreować i zrealizować swoje pomysły, pobudzić wyobraźnię, poczuć wpływ na własne otoczenie. Przekonać się, że nasze zaangażowanie przynosi namacalne i wspaniałe efekty. Każdy zgłoszony zabytek i pomysł ma szansę wygrać, a zgłaszający zostać lokalnym bohaterem.

Ideą konkursu jest wzmacnianie wpływu społecznego na najbliższe otoczenie, wyzwolenie potencjału lokalnych społeczności do współpracy na rzecz kultury i ochrony lokalnych zabytków. Fundacja Most the Most zaprasza mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, aby zaangażowali się w wybór zabytków do rewaloryzacji i sami wykreowali dla nich nowe przeznaczenie. To nie wszystko. Organizatorowi konkursu zależy na tym, żeby właściciel zwycięskiego zabytku włączył w prace studentów / absolwentów szkół i uczelni wyższych (np. architektury, konserwacji, historii sztuki), aby przy realizacji projektu mogli zdobywać doświadczenie zawodowe.

Celem, który Fundacja Most the Most chce uzyskać w perspektywie długofalowej jest aktywne użytkowanie zrewaloryzowanych zabytków przez lokalną społeczność. Fundacja planuje kontynuować współpracę z właścicielami obiektów przy współorganizacji wydarzeń. Może się to również przyczynić do zwiększenia atrakcyjności turystycznej miejscowości, w której będzie miała miejsce rewaloryzacja zabytku.

 

O Fundacji Most the Most

Fundacja Most the Most jest niezależną organizacją non-profit. Jej fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Jej misją jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. Jesteśmy mostem między przeszłością i przyszłością, inspiratorem i integratorem społeczeństwa na rzecz kultury. Budujemy zaangażowanie lokalnych społeczności wokół odnowy zabytków i nadawania im nowych funkcji społecznych. Inicjujemy współpracę wielu środowisk i partnerów, bo wspólnie możemy więcej, a nawet najwięcej. Most the Most – łączymy pokolenia!

Kontakt dla mediów:

Martyna Krawczonek

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
+48 532 390 625

 

 
Konsultacje społeczne Print E-mail
czwartek, 18 listopad 2021
There are no translations available

18.11bydgoszcz_www_naglowek2x

Zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, które odbędzie się w Żnińskim Domu Kultury w poniedziałek 22 listopada 2021 r. w godz. 15:30 – 17:00.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego jest długoterminową strategią planowania przyjaznego transportu oraz efektywnego wykorzystania infrastruktury dostępnej w gminach. Ma przyczyniać się do zmniejszenia zapotrzebowania na transport, zwiększenia udziału przyjaznych środowisku środków transportu (np. transport publiczny, rower, komunikacja piesza, transport elektryczny), a przy tym skutkować zmniejszeniem negatywnego oddziaływania transportu na środowisko i ludzi. Plan ma obejmować kompleksowo wszystkie formy przemieszczania ludzi i towarów oraz interakcje między transportem i zagospodarowaniem przestrzennym. Opracowanie obejmuje obszar Miasta Bydgoszcz, gmin: Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Kcynia, Koronowo, Łabiszyn, Mroczy, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Pruszcz, Rojewo, Sicienko, Solec Kujawski, Szubin, Żnin oraz powiatów: nakielskiego i bydgoskiego.

Możliwy jest zdalny udział w spotkaniu konsultacyjnym. W takim przypadku należy dokonać wcześniejszego zgłoszenia na adres poczty elektronicznej This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.metropoliabydgoszcz.pl/sump

18.11bydgoszcz_www_stopka2x

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 1 - 5 of 1664
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej