Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
"Zajęcia pozalekcyjne szansą na sukces" Drukuj Email
01.03.2011.
Informujemy, że z dniem 01.09.2010 rozpoczął się projekt Zajęcia pozalekcyjne szansą na sukces, którego projektodawcą jest Gmina Żnin. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Podziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Termin zakończenia projektu to 28.02.2012 rok.
 
Wsparciem objętych zostały objęte 24 szkoły powiatu żnińskiego, co stanowi prawie 50% szkół w powiecie żnińskim.

Projekt polega na organizacji dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zajęć pozalekcyjnych. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez zajęcia pozalekcyjne oraz tworzenie warunków stabilnego rozwoju uzdolnień u dzieci i młodzieży, które wykazują ponadprzeciętne umiejętności, zapewnienie im możliwości korzystania z zajęć zgodnych z ich indywidualnymi potrzebami i predyspozycjami, zwiększenie wsparcia i pomocy pedagogicznej, wspierani procesu poznawania siebie i samoakceptacji.

W ramach projektu realizujemy różne zajęcia pozalekcyjne np.
- dydaktyczno-wyrównawcze
- porozumiewanie się w języku ojczystym i obcym
- kompetencje matematyczne i informatyczne
- szkolny gabinet pracy umysłowej ucznia
- świadomość i ekspresja kulturalna
- szkolny dyskusyjny klub Książki,
- warsztaty teatralne
- wycieczki edukacyjne

Realizację zadań połączono z wyposażeniem w materiały dydaktyczne sal, w których prowadzone są zajęcia.
Udział w projekcie jest szansą na rozwój  dla uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE SZANSĄ NA SUKCES
Biuro Projektu: Urząd Miejski w Żninie, ul. 700-lecia 39, 88-400 Żnin, pokój nr  44.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej