Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
"NARKOTYKI? DZIĘKUJĘ - TO NIE DLA MNIE!" Drukuj Email
18.03.2014.
 
ŻNIŃSKA KAMPANIA POŚWIĘCONA PROFILAKTYCE UZALEŻNIEŃ POD HASŁEM: "NARKOTYKI? DZIĘKUJĘ - TO NIE DLA MNIE!" 

Parafia p.w. Św. Floriana, Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Żninie pod patronatem medialnym radia Żnin organizują w dniach od 24-29 marca bieżącego roku kampanię poświęconą profilaktyce uzależnień, z ukierunkowaniem na uzależnienia od substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki i dopalacze.

Każdego roku docierają do nas, szczególnie za pomocą środków masowego przekazu informacje o rosnącym problemie uzależnień dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych od wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych, a co za tym idzie dostrzegamy coraz więcej ludzkich dramatów, które w wielu przypadkach kończą się niestety śmiercią. W związku z tym, że na terenie Gminy i Powiatu Żnińskiego, policja odnotowuje przypadki posiadania bądź rozprowadzania narkotyków i dopalaczy, zawiązała się wspólna grupa działania na rzecz profilaktyki poświęconej problemowi uzależnień, której przewodniczy pomysłodawca kampanii ks. Marcin Łojko.

Programem tym zostaną objęte szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz mieszkańcy Żnina i okolic. Znakiem rozpoznawczym kampanii będzie "BIAŁA WSTĄŻKA" jak znak naszego sprzeciwu dla tych którzy twierdzą że narkotyki i dopalacze nie szkodzą a którą prosimy o zakładanie na czas trwania kampanii. Na specjalnie zorganizowanych spotkaniach dla gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych, specjaliści z zakresu profilaktyki uzależnień będą przybliżać zagrożenia jakie niesie stosowanie środków psychoaktywnych.

Każde spotkanie z młodzieżą zakończy się świadectwem osób, których dotknął problem narkotykowy, a które dzięki pomocy wielu osób, determinacji oraz wierze zmieniły się, a dziś propagują życie bez narkotyków. Podczas trwającej przez tydzień kampanii swój głos, w dyskusji do młodzieży i osób dorosłych, zabiorą również przedstawiciele Policji. Funkcjonariusze będą mówić o skutkach uzależnień, o grożących konsekwencjach prawnych, a także o możliwościach i procedurach działania wobec osób uzależnionych od narkotyków, dopalaczy czy alkoholu.

W związku z tym, że problem uzależnień dotyka nie tylko dzieci i młodzież, ale również całe rodziny, organizatorzy kampanii przewidują spotkanie dla rodziców i wszystkich chętnych we wtorek 25 marca o godzinie 19.00 w Żnińskim Domu Kultury. Podczas spotkania wystąpi między innymi specjalista z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień p. Andrzej Olczyk z Torunia, który na co dzień związany jest z Akademią Pozytywnych Zmian i pracuje z osobami uzależnionymi, a także funkcjonariusze policji oraz swoje świadectwo uzdrowienia i przemiany życia wypowiedzą do zgromadzonych członkowie wspólnoty Cenacolo z Koszalina. Podczas spotkania będzie istniała możliwość zadawania pytań oraz skorzystania bezpłatnie z porad gdzie szukać pomocy, kiedy pojawia się problem.

Organizatorzy, pragnąc dotrzeć do większej liczby osób, zaprosili do współpracy lokalne radio Żnin (www.radioznin.fm), w którym przez czas trwania akcji na antenie będzie możliwość słuchania licznych wywiadów, audycji oraz bezpośrednich relacji z trwającej w mieście kampanii poświęconej profilaktyce uzależnień.

Kampania "NARKOTYKI? DZIĘKUJĘ - TO NIE DLA MNIE!" realizowana będzie przez tydzień w naszym mieście, jednak dla utrwalenia jej pozytywnego przekazu jest potrzebą, by była kontynuowana, gdyż tak jak latami narastało błędne przekonanie o powszechności używania narkotyków przez młodzież, tak korygowanie tego przeświadczenia również wymaga czasu i zaangażowania wielu podmiotów, a przede wszystkim w szczególny sposób rodzin, dorosłych oraz mediów.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej